شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۶:۱۲
Saturday Sep 19, 2020 16:12
 

نیازهای آموزشی کودکان دبستانی در رابطه با پیشگیری از حوادث چگونه است؟

دکتر حسین شهریاری , سلامت کودکان , تغذیه, کودک, فرزند, محیط زیست, ژنتیک, رشد و نمو , بانک خون بند ناف ,آزمایشگاه, پاتولوژی, آزمایش خون , salamatkoodakan,
سلامت کودکان: حوادث یکی از علل مرگ و میر و اصلی ترین عامل نقص عضو در کودکان سنین دبستان می باشند.
در تحقیق فوق نیاز آموزشی کودکان 12-10 ساله مشغول به تحصیل در کلاس های چهارم و پنجم دبستان های دولتی شهر تهران، در رابطه با پیشگیری از حوادث با استفاده از پرسشنامه مورد بررسی قرار گرفته است.
نتایج حاکی از آن بوده که اکثر کودکان از عملکرد صحیح و در نیاز آموزشی کمی در رابطه با پیشگیری از حوادث حین عبور از خیابان ، اتومبیل سواری، دوچرخه سواری، استفاده از وسایل آتش زا، بازی با اسباب بازیهای خطر آفرین، بازی در مکانهای نا امن و آب تنی برخوردار بودند.
همچنین آزمونهای آماری بیانگر آن بود که پسران در مقایسه با دخترها دارای نیاز آموزشی بیشتری هستند. بعلاوه با افزایش سن و افزایش میزان تحصیل مادر کودکان، نیاز آموزشی آنها کاهش یافته و با افزایش تعداد فرزندان خانواده و رتبه تولد کودک، نیاز آموزشی آنها نیز افزایش یافته است.

نویسنده: فروزان زیانی

متن کامل [PDF 4749 kb]  

منبع: نشریه پرستاری ایران

۱۴ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر : ۴۱
کلیدواژه ها: دکتر حسین شهریاری , سلامت کودکان , تغذیه, کودک, فرزند, محیط زیست, ژنتیک, رشد و نمو , بانک خون بند ناف ,آزمایشگاه, پاتولوژی, آزمایش خون , salamatkoodakan,

نظر بیننده ها

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید