جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ۲۰:۳۴
Friday Jul 10, 2020 20:34
 

فصلنامه سلامت روان کودک

دکتر حسین شهریاری , سلامت کودکان , کم خونی ,کتاب کودک, نشریه, فرزند, روانشناسی, اضطراب و افسردگی , خواب, کتاب, اختلال های روانی , salamatkoodakan,
سلامت کودکان: دوران کودکی سرشار از تحولاتی شگرف، پر رمز و راز، سریع، عمیق، و تأثیرگذار است. از این رو این تحولات در زندگی انسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کم‌توجهی به آنها موجب بروز سازش نایافتگی‌های گوناگون در کودک و نظام‌های مرتبط با او می‌شود.
از سویی دیگر سلامت روانی در دوره کودکی با سلامت روان-شناختی در سنین نوجوانی و بزرگسالی مرتبط است. از این رو فصل­نامه سلامت روان کودک با هدف ایجاد زمینه‌هایی جهت آشنایی بیشتر با تحولات روانی کودکان و کمک به والدین، معلمان، متخصصان و پژوهشگران به دنبال ارتقاء و تسهیل‌بخشی سلامت روانی کودکان است.
ما در این نشریه با انگیزه‌های معنوی، گسترش علایق خود و عشق به تحول سازش ­یافته کودکان سرزمین‌مان برآنیم که بتوانیم با خدمت به کودکان، خانواده های آنها و دست‌اندرکاران مرتبط با تعلیم و تربیت کودک (چه در حوزه پژوهشی و چه در حوزه آموزشی) در حد ظرفیت و توانایی خود از این دریای گسترده، جرعه‌هایی را بنوشیم و بنوشانیم و بتوانیم گامی هر چند کوچک در جهت آینده پربارتر کودکان برداریم.
با توجه به انگیزه‌های گفته شده؛ فصلنامه سلامت روان کودک به انتشار دستاوردهای علمی و پژوهشی علاقمندان در محورهای زیر به صورت مقاله‌های پژوهشی، مروری و بالینی می‌پردازد:
 
اهداف و محورها:
 
اختلال‌های تحولی
اختلال‌های خاص دوره کودکی
راهکارهای ارتقای سلامت روانی کودک
درمان‌های روان‌شناختی برای کودکان
روان درمانی و دارودرمانی
خدمات سلامت روان و حمایت‌های لازم برای کودکان و خانواده‌های آنها
تحول شناختی دوره کودکی
تحول هیجانی دوره کودکی
تحول اخلاقی دوره کودکی
تحول رفتاری دوره کوردکی
خانواده و سلامت روانی کودک
سبک‌های فرزندپروری
سبک‌های دلبستگی
تعامل والد- کودک
پیشرفت تحصیلی
مدرسه و کودکان
رویکردهای بین رشته‌ای در ارتباط با سلامت روانی کودک
خدمات سلامت روانی برای کودکان با نیازهای ویژه

 

برای مشاهده تارنمای فصلنامه سلامت روان کودک اینجا کلیک کنید.

۲۷ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر : ۳۲۹
کلیدواژه ها: دکتر حسین شهریاری , سلامت کودکان , کم خونی ,کتاب کودک, نشریه, فرزند, روانشناسی, اضطراب و افسردگی , خواب, کتاب, اختلال های روانی , salamatkoodakan,

نظر بیننده ها

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید